Časté dotazy
Čištění koberců:
Které materiály jsou nebo nejsou vhodné pro extrakční čištění koberců?
Hloubkové extrakční čištění koberců (někdy nazývané tepování) je vhodné pro všechny běžné typy koberců z přírodních i syntetických materiálů, koberců zátěžových i s dlouhým vlasem. Touto metodou je možno vyčistit i perské koberce, naopak nelze čistit koberce jutové a koberce kombinované s kůží.
Pro které typy znečištění je nebo není vhodná extrakční čistící metoda?
Extrakčním čištěním koberců dochází k odstranění skvrn, prachu, mastnoty, vsáklé i zadupané špíny a pachů (např. cigaretový kouř) nejen z povrchu, ale i z hloubky celého koberce. Dochází k oživení barev a provonění celého interiéru. Metoda není vhodná odstraňování žvýkaček a vosku nedokáže zcela napravit odbarvená a používáním hodně opotřebovaná (vychozená) místa, přesto výrazně zlepší vzhled koberce.
Jak často koberce čistit?
Pravidelná údržba a čištění koberců výrazně prodlužuje jejich životnost. Častější čištění (hlavně čištění koberců ve firmách) je daleko šetrnější k materiálům, protože nevzniká zašlapaná, někdy i mnohaletá špína a fleky.
Hloubkové „tepování“ koberců doporučujeme provádět v bytových podmínkách provádět jednou za rok. V případě přítomnosti alergiků (prach, roztoči), astmatiků, malých dětí či domácích mazlíčků by měla být frekvence častější. Čištění koberců v kancelářích, kde je zátěž na koberec mnohem vyšší, doporučujeme čistit 2x ročně.
Pravidelná údržba a čištění koberců a čalounění sedacích souprav může prodloužit jejích životnost až o několik let.
Jaká je doba schnutí koberců?
Doba schnutí je vzhledem k důkladnému odsátí čistícího roztoku, je poměrně krátká, závislá na míře znečištění, teplotě, vzdušné vlhkosti a dobré větratelnosti, pohybuje se okolo 2–4 hodin.
Čištění sedacích souprav:
Které materiály jsou nebo nejsou vhodné pro extrakční čištění sedacích souprav?
Extrakční „tepování“ je vhodné pro všechny druhy sedaček s textilním potahem, jak přírodním – vlněným nebo bavlněným (mikroplyš, manšestr apod.), tak syntetickým, nebo případně kombinovaným. Při čištění sedacích souprav, křesel a taburetů nedochází ke srážení povrchů.
Touto metodou nelze čistit kožené sedací soupravy a sedací soupravy s teflonovou úpravou.
Pro které typy znečištění je nebo není vhodná extrakční čistící metoda?
Extrakčním čištěním dochází k dokonalému odstranění nečistot z hloubky i povrchu sedacích souprav. Metoda je vhodná především k odstranění prachu, mastnoty a různých biologických skvrn (od jídla, nebo potu), které ve většině případů dokážeme odstranit bezezbytku. Po čištění jsou oživeny barvy.
Touto metodou nelze odstranit skvrny od žvýkaček a vosku ze svíček a nedokáže odstranit odbarvená a odřená (vysezená) místa.
Jak často sedačku čistit?
Čistit sedací soupravy doporučujeme jednou za rok. U alergiků (prach, roztoči), astmatiků, při přítomnosti malých dětí či domácích mazlíčků by měla být frekvence častější.
Jaká je doba schnutí sedací soupravy?
Doba schnutí je delší než u koberců, protože je materiál více zvlhčen. Závislá je na míře znečištění, teplotě, vzdušné vlhkosti a dobré větratelnosti, pohybuje se okolo 4–8 hodin.
Jak často matraci čistit?
Jelikož v posteli trávíme téměř třetinu svého života a z bezprostřední blízkosti dýcháme vše, co je v matraci usazeno, je doporučeno je alespoň dvakrát ročně vyčistit.
Obecně platí, že veškeré znečištění se čistí tím lépe, čím dříve po ušpinění se čištění provádí. Čištění matrací tomuto pravidlu není výjimkou. Je nutno pamatovat na to, že skvrny a fleky u zanedbaných matrací nelze bezezbytku vyčistit.
Jaká je doba schnutí matrace?
Vysychání čištěného materiálu závisí na větratelnosti a okolní teplotě. Obecně lze však říci, že vysychání trvá 3-5hodin.
Technologie čištění:
Základním principem čištění koberců pomocí strojů Kärcher Puzzi je tlakové nasycení čištěného povrchu teplou vodou, ve které je rozpuštěn čistící přípravek .
Díky tomuto způsobu čištění nedochází k nadměrnému opotřebování čištěného povrchu a vytrhávání vlasu koberce, jako se děje u mechanického kartáčového čištění. Tento princip naopak vlas narovná do původní polohy a regeneruje jej.